Poradenská činnost

Rádce pro stavbu domu

Poradenská činnost

V dnešní době jsou bungalovy čím dál více oblíbeným typem domů. Většina lidí již nechce kupovat starší domy a rekonstruovat je. Ceny starších staveb se zvyšují s cenou nových stavebních pozemků a proto očekávaná úspora   spojená s rekonstrukcí staršího domu, se dnes již stavebníkovi tolik vyplatit nemusí. Koupě domu je dnes pro převážnou většinu domácností řešena hypotékou a investor pro kterého je stěžejní hypotéku platit již nemá chuť a čas se ve svém volnu věnovat stavbě domu. Proto dávají klienti přednost stavbě domu ,, na klíč“. Znamená to že si investor najme stavební firmu, která mu jeho vysněnou stavbu postaví a obrazně řečeno investorovi jen předá klíče od hotového domu do ruky. V praxi to samozřejmě tak jednoduché není, je potřeba vybrat firmu, která má se stavbou domu zkušenosti a je dům schopna kvalitně postavit

Půdorys domu

Co ovlivňuje půdorys domu

Možnosti pozemku. Každý pozemek je jiný. Některé pozemky jsou malé nebo jen částečně stavební a vy nemáte příliš na výběr, kde stavět. Inženýrské sítě na pozemku, či v přilehlé komunikaci

Požadavky stavebního úřadu. Stavební úřady v jednotlivých lokalitách vás mohou dost omezovat a tvar bungalovu vám prakticky sami určit. Nejčastěji to bývá tvar čtvercový nebo obdélníkový, proti takovým tvarům většinou stavební úřady nic nemají.

Katalogová nabídka. Kdyby jste chtěli například kulatý bungalov, v klasickém katalogu na klíč jej nejspíše nenajdete. Postavit půjde, ale budete do něj muset investovat výrazně více peněz. Při výběru tvaru se určitě na věc dívejte i z praktického hlediska.

Náročnost stavby. Obecně platí, že pravidelné tvary se staví nepoměrně jednodušeji, rychleji a levněji. I proto je ke zvážení každá komplikovanost. Na druhou stranu, v domě budete bydlet vy, takže rozhodnutí je na vás.

Často kladené otázky

FAQ

Jak dlouho trvá stavba domu?

Stavba domu u menších domů trvá zpravidla 6 měsíců od vydání stavebního povolení (předání staveniště). Záleží samozřejmě na době, kdy výstavba započne, pokud stavba probíhá přes zimu, je potřeba počítat z důvodu nízkých teplot se stavební přestávkou.

Co vše obsahuje stavba stavba domu ,,na klíč,,?

Stavba na klíč obsahuje kompletní dům, včetně zařizovacích předmětů, obkladů a dlažeb. Neobsahuje kuchyňskou linku a osvětlení.

Je možné si udělat část stavby svépomocí?

Vše záleží na domluvě a případné záruce. Nebráníme se však tomu že si klient udělá instalace, povrchy, obklady, dlažby, sádrokartonový podhled svépomocí.

Jakou kvalifikaci mají vaši pracovníci?

Všichni naši pracovníci jsou kvalifikování v oboru a mají několikaletou praxi. Každé řemeslo u nás dělá specialista ( zedník zdí, omítkář omítá, tesař dělá dřevěné konstrukce aj.)

Rádi bychom si nechali postavit, ale nemáme vybraný pozemek a nevíme jaký pozemek je stavební?

Pokud máte již vybraný pozemek a nevíte zda se na něm dá stavět, pomůžeme Vám o daném pozemku zjistit veškeré podrobnosti ještě před jeho koupí. Ušetří to Váš čas a problémy s pozemkem který ani nemusí být stavební.

Jak probíhá financování stavby?

Platba probíhá po několika dílčích splátkách, vždy se platí to co je prostaveno, dle velikosti domu a množství prací se jedná o cca 8-10 splátek. Vyjímku tvoří první splátka před začátkem stavby, která se platí dopředu.

Proč si vybrat zděnou stavbu?

Je na každém člověku co preferuje, zděné stavby však jsou v našich končinách tradičnější, mají lepší akustické vlastnosti, lépe akumulují teplo a jsou mají delší životnost.

Do jaké vzdálenosti od Plzně stavíte?

Naše působiště je převážně v Plzeňském, Středočeském Kraji a v Praze. Samozřejmě můžeme postavit dům jinde. Vše záleží na domluvě s klientem a zda se to pak pro něj logisticky vyplatí.

Je možno změnit standardní obklady a dlažby?

Veškeré standardy domu je možno změnit, běžná praxe je taková, že si klient vybere dlažbu, obklady, povrchy, zařizovací předměty u našich partnerů a uhradí se rozdílová cena, cena za montáž zůstává stejná (pokud si klient nevybere něco složitějšího).